İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yan Dal

Yandal programları lisans öğrenimini başarıyla yürütmekte olan bir öğrencinin, aynı zamanda ikinci bir lisans programında bilgilenmek üzere sınırlı öğrenim görmesini sağlayan sertifika amaçlı eğitim-öğretim programıdır. Yandal programları farklı Birimlerdeki lisans programları arasında yürütülebildiği gibi, aynı Birimlerdeki lisans programları arasında da yürütülebilir.
 

Uygulama Yer ve Süreci:
Öğrenci, 3. yarıyıl (dahil) ile 6. yarıyıl (dahil) arasında başvuru yapabilir. Program Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülür.
 

Değerlendirme süreci:
Yandal programına, başvurduğu yarıyıla kadar aldığı lisans programındaki tüm kredili dersleri başarıyla tamamlamış olan öğrenciler başvurabilir (üst yarı yıllardan alınmış olan derslerde başarı şartı aranmaz). Öğrencinin başvuru sırasında anadal programındaki genel not ortalamasının en az 2,75 olması gerekir.
 

Sonuç ve Bildirim:
Başvuru kriterleri yandal programına uygun olan ve başvuruları fakülte yönetim kurulu tarafından onaylanan öğrencilere programa kabul edildikleri üniversitemiz web sayfasının duyurular kısmından www.marmara.edu.tr duyurulur.
 

İlgili Mevzuat:
Marmara Üniversitesi Çift Anadal Programı ve Yandal Programı Yönergesi

 

Bunu Arkadaşlarınla Paylaşmalısın.
Musbf © 2019 Her hakkı saklıdır.
MUSBF