İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çift Anadal

Lisans derecesi verilen tüm programlar için çift ana programlar sunulmaktadır. Başlıca programlara başarıyla katılan öğrencilere iki büyük program için iki diploma verilir. Öğrenciler aynı anda iki büyük programla eğitilmektedir. Çift anadal programlar, farklı bölümlerdeki lisans programları ile aynı lisans programları arasında yürütülebilir.

Uygulama Yer ve Süreci: Öğrenci ikinci ana programa en geç beşinci yarıyıl başında en erken üçüncü ana programa başvurabilir. Çift büyük uygulamalar, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülür.

Değerlendirme süreci: Çift Anadal Programı için başvurmak için GANO’nun en az 3.00 olması gerekir. Çift anadal lisans programına başvurabilmek için, öğrenci, mezuniyet diploması programında okuduğu tüm dersleri başvurduğu yarıyıla kadar tamamlamalıdır. (Üst yarıyıldan alınan dersler için başarılı şartlar gerekli değildir.)

Sonuç ve Bildirim: Başvuru kriterleri çift anadal programına uygun olan ve başvuruları Birim Yönetim Kurulu tarafından onaylanan öğrencilere programa kabul edildikleri üniversitemiz web sayfasının duyurular kısmından duyurulur. 

* İkinci basamak çift anadal programlarına kayıt hakkı olan öğrenciler, ilgili diploma programının öğrenim ücretini ödemek zorundadırlar.

Takvim: İlgili tarihler akademik takviminden takip edilmelidir.

İlgili Mevzuat: Marmara Üniversitesi Çift Anadal Programı ve Yandal Programı Yönergesi

Bunu Arkadaşlarınla Paylaşmalısın.
Musbf © 2019 Her hakkı saklıdır.
MUSBF